צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779

שאלות ותשובות

מה יותר זול הלוואה או משכנתא?

ראשית משכנתא היא סוג של הלוואה. מכיוון שבמשכנתא אנו משעבדים את הבית שלנו, מבחינת הבנק מדובר בהלוואה שההחזר שלה בטוח יותר עבורו ולכן הריבית על המשכנתא תהיה נמוכה יותר. יחד עם זאת מכיוון שלצורך לקיחת משכנתא יש לבצע הליך בירוקרטי ארוך וישנן עלויות נלוות לצורך העמדת המשכנתא, לקיחת המשכנתא מומלצת בסכומים שלא יפחתו מ-100,000 ש"ח.

לאיזה מטרה לוקחים משכנתא?

המטרה העיקרית שלשמה לוקחים משכנתא היא לצורך רכישת בית או בניית בית. יחד עם זאת, כל מי שיש בית ברשותו, יכול לקחת משכנתא לכל מטרה לגיטימית אחרת.

מדוע כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות חיצוני?

לכאורה ניתן לקבל ייעוץ משכנתא "בחינם" בבנקים משכנתאות, יחד עם זאת יש לזכור שהיועץ בבנק הינו איש מכירות לכל דבר אשר מייצג את האינטרסים של הבנק בלבד. על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הינכם מקבלים ייעוץ מקיף ואובייקטיבי, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות בלתי תלוי אשר ייצג אתכם בלבד וידאג ללוות אתכם בתהליך ולהשיג עבורכם את ההצעה הטובה והמתאימה ביותר לנתונים ולצרכים האישיים שלכם.

מה הריבית על המשכנתא?

לשאול מה הריבית על המשכנתא זה בערך לשאול כמה עולה אוטו? זה תלוי…

הריבית תלויה במועד הלקיחה שלה (הריביות משתנות בשוק כמעט מידי יום בהתאם לעלות גיוס הכסף לבנקים),נהלי הבנקים ובנק ישראל,סוג מסלול המשכנתא ותקופת המשכנתא, טיב הלקוח (בעיקר גובה ההכנסות), אחוז המשכנתא מערך הנכס, התנהלות פיננסית היסטורית של הלקוח וכמובן יכולת ניהול המו"מ של הלקוח או היועץ המייצג אותו.  לנוחיותכם, תוכלו למצוא כאן באתר המחשבון, ריביות משכנתא מומלצות לפי מסלולים המתעדכנים באתר מעת לעת.

מדוע המחשבון באתר מציג עלות משכנתא כוללת גבוהה יותר ממחשבונים אחרים?

בניגוד למחשבונים בבנקים ולרוב המחשבונים באינטרנט, מחשבון המשכנתא באתר משכנתא מאסטר מציג תחזית לשינוי מדד וריבית בעתיד בהתאם לסוג כל מסלול. ברוב המחשבונים האחרים אין התייחסות לשינויי ריבית ומדד וכך מוצגות תוצאות עם עלות כוללת "נמוכה" אך יחד עם זאת מחשבונים אלו אינם משקפים מצב הקרוב למציאות.

האם ניתן לקבל באתר ייעוץ משכנתא אישי וליווי מלא?

אתר משכנתא מאסטר הנו אתר מידע חינמי בלבד.  גולשים המעוניינים לקבל מידע וייעוץ אישי יכולים להתקשר או להשאיר פרטי התקשרות ויקבלו מענה מהיר. שירותים אלו ניתנים על ידי חברת מנטה ייעוץ משכנתאות. ייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות. ייעוץ וליווי מלא ניתן עם הטבה משמעותית ממחיר השוק, לגולשים באתר.

איך אני יכול להשיג את הריביות שציינתם בטבלת הריביות?

הריביות באתר הינן ריביות אשר נאספות על ידי צוות האתר אחת לתקופה מהבנקים למשכנתאות. הריבית ללקוח תלויה בטיב הלקוח, אחוז המימון, היסטוריית אשראי ושיקולי אשראי נוספים של הבנקים למשכנתאות. באפשרותכם להשיג ריביות על ידי משא ומתן ישיר עם הבנקים למשכנתאות או באמצעות יועץ משכנתאות אובייקטיבי אשר יעשה עבורכם את העבודה בתשלום.

איך אדע מה תמהיל המשכנתא המתאים עבורי?

תמהיל משכנתא הינו משהו אינדיבידואלי שנבנה באופן אישי לכל אחד ואחד בהתאם ליכולות, הצרכים והרצונות שלו. כדאי לבנות את תמהיל המשכנתא ביחד עם יועץ משכנתאות מקצועי ואובייקטיבי. הבדל בין תמהיל טוב לתמהיל גרוע יכול להתבטא בפער של עשרות או מאות אלפי שקלים ללא קשר לגובה הריבית.

מה הוא מסלול המשכנתא הכי טוב היום?

אין מסלול משכנתא אחד שהוא הכי טוב. לכל מסלול ישנם יתרונות וחסרונות. מסלול שמתאים לאחד עלול להיות לא מתאים לאחר. ככלל כדאי לשקול שילוב מספר מסלולים שונים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות כאמור.

מי בנק המשכנתאות הכי זול?

אין בנק שהוא הכי זול. ישנם בנקים שזולים יותר במסלולים מסויימים וגבוהים במסלולים אחרים. ישנם בנקים שזולים באחוזי מימון נמוכים אך יקרים באחוזי מימון גבוהים. ישנם בנקים שנותנים הצעות אטרקטיביות רק ללקוחות הבנק שלהם וכן הלאה. בנוסף, מדיניות הבנקים משתנה באופן שוטף ויתכן כי בנק שהיה זול אתמול, יהיה יקר מחר. על מנת שתוכלו לדעת מי הבנק הזול ביותר עבורכם, יש לבצע סקר ריביות סמוך למועד לקיחת המשכנתא על פי הנתונים והתמהיל האישי שלכם. מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות אובייקטיבי אשר יבצע עבורכם את התהליך.

האם ניתן לקחת משכנתא בכל בנק? האם יש יתרון לקחת משכנתא בבנק שלי?

משכנתא ניתן לקחת בכל בנק למשכנתאות ללא קשר להיכן מנוהל חשבון העו"ש שלכם וללא צורך בפתיחת חשבון באותו הבנק. המשכנתא יורדת באמצעות הוראת קבע. אין יתרון מיוחד לקחת משכנתא בבנק שלך אך יחד עם זאת מומלץ לתת להם להגיד את המילה האחרונה, אם אתה לקוח טוב של הבנק, יתכן וירצו לשפר לך כל הצעה שתקבל מבנק אחר.

האם משכנתא מחייבת ערבים?

בעבר היה נהוג לקחת לפחות 2 ערבים בכל משכנתא. בשנים האחרונות כמעט ולא נהוג לקחת ערבים למשכנתא אך יחד עם זאת, במידה וההחזר החודשי על המשכנתא צפוי להיות יותר משליש מההכנסות נטו של בני הזוג, יתכן מאוד כי הבנק ידרוש צירוף ערב תומך (בדרך כלל אחד ההורים), לעיתים ידרש הערב לשלם לפחות 20% מגובה התשלום החודשי.

כמה זמן לוקח תהליך לקיחת משכנתא?

הליך לקיחת משכנתא הינו הליך בירוקרטי מורכב. לקיחת משכנתא דורשת ביצוע שמאות על הנכס, החתמת מוכרים על מסמכי הבנק בפני עורך דין, רישום שעבוד בטאבו וברשם המשכונות, ביטוח משכנתא, הוראת קבע ועוד. ההליך אורך בממוצע כ-30 יום, יחד עם זאת, מומלץ להתחיל את בירורי המשכנתא כ-60 יום לפני מועד העברת כספי המשכנתא הרצוי על מנת שיהיה לכם זמן לבצע את הסקר בין הבנקים בצורה טובה ועל מנת שתוכלו להיות מוגנים מפני עיכובים בלתי צפויים בתהליך.

איך מקבלים אישור עקרוני למשכנתא?

על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא יש להכין צילום תעודת זהות, 3 תלושי שכר אחרונים, דפי תנועות חשבון 3 חודשים אחרונים ופירוט הלוואות. בנוסף עליכם להצטייד בנתונים בסיסיים אודות הנכס אותו אתם רוצים לרכוש וההון העצמי שלכם. את הבקשה לאישור עקרוני ניתן להגיש ישירות באחד מהבנקים למשכנתאות (רצוי לתאם פגישה מראש) או באמצעות יועץ משכנתאות אובייקטיבי.

האם ניתן לקבל אישור עקרוני למשכנתא לפני חתימת חוזה?

ניתן ואף רצוי לקבל אישור עקרוני לפני חתימת חוזה. כל מה שעליכם לעשות הוא להצטייד בפרטי הנכס אותו הנכם רוצים לרכוש ובנתונים האישיים שלכם. האישור העקרוני מחייב את הבנק אך אינו מחייב אתכם לקחת את המשכנתא בבנק בו קיבלתם את האישור.

האם אישור עקרוני שקיבלתי בבנק אחד מחייב גם את הבנקים האחרים?

אישור עקרוני שהתקבל מחייב אך ורק את הבנק שנתן לכם את האישור, בדרך כלל לאישור תוקף ל-3 חודשים והוא מותנה בכך שכל הפרטים שמסרתם נכונים ולא התגלו פרטים נוספים או אחרים אשר עלולים לגרום לבנק לחזור בו מהאישור. לכל בנק שיקולים ומדיניות שונה ולכן יתכן כי תקבלו אישור בבנק אחד ובנק אחר לא. יחד עם זאת, רוב הקריטריונים לקבלת אישור משכנתא בבנקים דומים כך שסביר להניח כי אם קיבלתם אישור בבנק מסויים, יתכן כי תקבלו אישור גם בבנקים נוספים.

מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של יועץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי?

משכנתא מאסטר מציעה את שירותי ייעוץ המשכנתאות של חברת "מנטה ייעוץ משכנתאות",
מהחברות הגדולות בארץ בתחום ייעוץ המשכנתאות.

יעוץ המשכנתאות של חברת מנטה, מעניק לכם ייעוץ משכנתא אובייקטיבי,
עם היתרונות הטובים ביותר בשבילכם ללקיחת משכנתא:

כלים טכנולוגים מתקדמים כמו ה "אופטימיזטור": האופטימיזטור מאפשר
בדיקה של תמהיל משכנתא עם עשרות פרמטרים שונים ושינוי שוק רבים
למציאת תמהיל מנצח = חסכון משמעותי של עלויות המשכנתא

  • יכולת מיקוח גבוהה מול הבנקים
  • יועצים מנוסים ומקצועיים
  • עובדים עם כל הבנקים
  • מטפלים באלפי לקוחות מידי שנה
  • ליווי מלא בכל התהליך
  • חסכון בזמן, ריצות וכאבי ראש של התעסקות עם בנקים

30% הנחה לפונים דרך האתר
(*ההטבה לזמן מוגבל)
    נגישות