צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779
משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה – פתרון מימוני גם לבני הגיל השלישי

מה ההבדל בין משכנתא רגילה למשכנתא הפוכה?

במשכנתא רגילה, הבנק משעבד את הנכס, ולוקח המשכנתא פורע את המשכנתא מדי חודש. משכנתא הפוכה, הנה פתרון שנועד לסייע למבוגרים הזקוקים לכסף. במשכנתא זו, הלווה מקבל את כל הסכום שלווה, וקובע תאריך פירעון בו הוא משלם בבת אחת את כל סכום המשכנתא, או שמועד פירעון התשלום יהיה כאשר נפטר הלווה. משכנתא זו נקראת משכנתא הפוכה משום שישנה אופציה לאנשים מבוגרים, לקבל סוג של קצבה חודשית (הלוואה בשעבוד הנכס) בשונה ממשכנתא רגילה בה הלווה נדרש לשלם החזר חודשי מידי חודש.

משכנתא הפוכה מתאימה לכל מטרה

משכנתא רגילה, ניתנת לרוב עבור רכישת דירה. לעומת זאת, משכנתא הפוכה, ניתנת עבור כל מטרה. לעתים, בדרך זו יכול המבוגר להרשות לעצמו לעבור לגור בדיור מוגן. לפעמים, יקח הלווה משכנתא בשביל רכב חדש, טיול, או כל מטרה אחרת אותה הוא צריך לממן. לפעמים, משכנתא הפוכה תהיה פתרון למבוגרים עצמאים שרוצים לגור בביתם, אך רוצים שיהיה להם אמצעי מחייה כלכליים במהלך שנות חייהם, ואין להם פנסיה מסודרת.

מה קורה אם הלווה לא מחזיר את ההלוואה?

במשכנתא הפוכה אין החזרים חודשיים, יתרת החוב נפרעת בפטירתו של הלווה על ידי מכירת הנכס (אלא אם החליט לסגור את ההלוואה קודם לכן), או שיורשי הנכס פורעים את החוב במקום למכור את הנכס.

משכנתא הפוכה

האם משכנתא הפוכה היא משכנתא משתלמת?

הריבית במשכנתא הפוכה היא יותר גבוה מהריבית של משכנתא רגילה אך לעתים היא תהיה זולה יותר מהריבית של הלוואה בנקאית רגילה. אומנם תהליך לקיחת משכנתא הפוכה כרוך בהליך ביורוקרטי מסוים ועלויות הקמה ראשוניות אשר מקוזזות מסכום המשכנתא (כגון שמאות, עמלת עריכת מסמכים, רישום שעבוד וכו') את היתרון הגדול הוא שניתן לקבל בצורה זו סכום כסף יחסית גדול ונוחות וגמישות רבה בתנאי ההחזר (ללא החזר חודשי – בשונה מהלוואה רגילה בה ישנם החזרים חודשיים גבוהים).

מי יכול לקבל משכנתא הפוכה?

אנשים שעברו את גיל 65 אשר צלולים בנפשם וכשירים לחתום על הלוואה מבחינה משפטית ואשר בבעלותם נכס מגורים עם או בלי משכנתא. מכיוון שאין בהלוואה זו החזרים חודשיים, אין צורך בהכנסה חודשית לצורך אישור הלוואה זו. במשכנתא הפוכה, ככל שהגיל מבוגר יותר, כך ניתן לקבל סכום כסף גבוה יותר (אחוז מסוים מערך הבית על פי שמאות מטעם הגורם המממן).

רוצים ייעוץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי של יועץ משכנתאות מומלץ על ידי משכנתא מאסטר? השאירו לנו פרטים כאן ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם, ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

ראו גם: מחשבון משכנתא

No ratings yet.

Please rate this

מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של יועץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי?

משכנתא מאסטר מציעה את שירותי ייעוץ המשכנתאות של חברת "מנטה ייעוץ משכנתאות",
מהחברות הגדולות בארץ בתחום ייעוץ המשכנתאות.

יעוץ המשכנתאות של חברת מנטה, מעניק לכם ייעוץ משכנתא אובייקטיבי,
עם היתרונות הטובים ביותר בשבילכם ללקיחת משכנתא:

כלים טכנולוגים מתקדמים כמו ה "אופטימיזטור": האופטימיזטור מאפשר
בדיקה של תמהיל משכנתא עם עשרות פרמטרים שונים ושינוי שוק רבים
למציאת תמהיל מנצח = חסכון משמעותי של עלויות המשכנתא

  • יכולת מיקוח גבוהה מול הבנקים
  • יועצים מנוסים ומקצועיים
  • עובדים עם כל הבנקים
  • מטפלים באלפי לקוחות מידי שנה
  • ליווי מלא בכל התהליך
  • חסכון בזמן, ריצות וכאבי ראש של התעסקות עם בנקים

30% הנחה לפונים דרך האתר
(*ההטבה לזמן מוגבל)
    נגישות