צרו עימי קשר
mobile menuתפריט ראשי
[072-2710779]072-2710779
זכאות למשכנתא

זכאות למשכנתא של משרד השיכון – מה זה ומי זכאי?

זכאות למשכנתא זוגות צעירים

רכישת דירה נהפכה במציאות הישראלית למעין חלום שאינו תמיד בר הגשמה, למרבה הצער. זוגות צעירים וגם כאלו שנשאו לפני שנים רבות מתחבטים בשאלה כיצד יוכלו לעמוד במחירים הגבוהים ביותר של רכישת דירה ברוב אזורי הארץ ובעיקר במרכזה. כדי לסייע לזוגות צעירים או לרווקים בני 30 ומעלה לרכוש דירה משלהם, שתהיה בעבורם נכס חשוב ומשמעותי שמקנה בטחון, מציע משרד השיכון והבינוי הלוואה שנקראת: הלוואת זכאות למשכנתא.

מהי הלוואת זכאות למשכנתא של משרד השיכון

הלוואה זו מתקבלת מהבנק אך המקור שמסבסד אותה הוא משרד השיכון והבינוי אשר שמעוניין להפוך את המשימה המורכבת של רכישת דירה ראשונה, למשימה נגישה יותר למחוסרי דיור. לשם כך, מעניק המשרד הלוואה על חלק מכספי המשכנתא. הלוואה ניתנת על ידי הבנק בו אתם לוקחים את המשכנתא ווניתנת במסלול משכנתא בריבית קבועה כאשר הקרן, הריבית וההחזרים החודשיים, צמודים למדד המחירים לצרכן.

משכנתא לזוגות צעירים זכאות למשכנתא

מי זכאי להלוואת זכאות למשכנתא?

ישנם קריטריונים שונים שעל פיהם בוחן משרד השיכון והבינוי האם הזוג/האדם שפנה בבקשה לקבלת הלוואה על ידי הגשת טפסים שונים , זכאי אכן להלוואה. בראש ובראשונה ההלוואה מיועדת לזוגות צעירים או רווקים מעל גיל 30 שאין ולא הייתה להם מעולם דירה או חלק בדירה בישראל. הקריטריונים לקביעת סכום הזכאות הנם : מספר שנות נישואין, מספר ילדים, מספר אחים ואחיות ומשך שירות צבאי ולאומי. בהתאם לתחשיב מסוים, נקבע לכל זוג ניקוד על פי פרמטרים אלו ובהתאם לגובה הניקוד נקבעת גובה הזכאות. על מנת שתהיו זכאים נכון להיום עליכם להגיע לניקוד מינימלי של 600 נקודות. במידה והניקוד שלכם נמוך יותר, גם אם לא הייתה לכם דירה בעבר, לא תוכלו לנצל את הזכאות.

האם זכאות משרד השיכון כדאית לכולם?

הלוואת זכאות נשמעת מפתה ממש, אתם רוכשים דירה ואילו המדינה מממנת לכם הלוואה משתלמת בתנאי החזר טובים ולכם נשאר רק לנשום לרווחה. חשוב לדעת שלמרות שההלוואה מסייעת לעתים לממש את החלום הבלתי מציאותי של רכישת דירה, עדיין לרוב יהיה מדובר בהלוואה עם ריבית של כ-3% צמודה למדד, לכן יש לבדוק את הצעת הבנק ולהשוות על פי שקלול התנאים בשתי ההלוואות מה משתלם יותר בהווה ובעתיד. ישנם לווים עם נתונים טובים שלעתים יוכלו לקבל מהבנק, ריביות טובות יותר מהריבית של הזכאות.

רוצים ייעוץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי של יועץ משכנתאות מומלץ על ידי משכנתא מאסטר? השאירו לנו פרטים כאן ויועץ משכנתא יחזור אליכם בהקדם, ייעוץ משכנתא ראשוני ללא עלות וללא התחייבות.

ראו גם: מחשבון משכנתא

No ratings yet.

Please rate this

מעוניינים ליהנות מכל היתרונות של יועץ משכנתא מקצועי ואובייקטיבי?

משכנתא מאסטר מציעה את שירותי ייעוץ המשכנתאות של חברת "מנטה ייעוץ משכנתאות",
מהחברות הגדולות בארץ בתחום ייעוץ המשכנתאות.

יעוץ המשכנתאות של חברת מנטה, מעניק לכם ייעוץ משכנתא אובייקטיבי,
עם היתרונות הטובים ביותר בשבילכם ללקיחת משכנתא:

כלים טכנולוגים מתקדמים כמו ה "אופטימיזטור": האופטימיזטור מאפשר
בדיקה של תמהיל משכנתא עם עשרות פרמטרים שונים ושינוי שוק רבים
למציאת תמהיל מנצח = חסכון משמעותי של עלויות המשכנתא

  • יכולת מיקוח גבוהה מול הבנקים
  • יועצים מנוסים ומקצועיים
  • עובדים עם כל הבנקים
  • מטפלים באלפי לקוחות מידי שנה
  • ליווי מלא בכל התהליך
  • חסכון בזמן, ריצות וכאבי ראש של התעסקות עם בנקים

30% הנחה לפונים דרך האתר
(*ההטבה לזמן מוגבל)
    נגישות